SLUŽBYKATALOG


Stáhněte si katalog, kde jsou uvedeny produkty a jejich aplikace.

Ohýbání trubek

Eco-logická maziva pro ohýbání trubek

Maziva pro ohýbání trubek vyžadují speciální přístup k pochopení celého procesu tažení. Rotační tažné ohýbání se vyvinulo v masivní výrobě ohýbaných trubek, kde mazivo musí poskytovat dostatečně silné, aby oddělilo jak matrici, tak část od sebe.
V minulosti se používal minerální olej nebo zvíře. Není nutné říkat, že jeho mazivost je dostatečně dobrá na to, aby vytvořil hraniční film, ale problémy nastávají v následných procesech. Ohýbání trubek není samostatný proces a čištění ohnutých trubek v nezbytném kroku.
Maziva na míru navržená k použití vody z vodovodu jako jediného rozpouštědla.Rotary Draw Bending je nejsložitější forma ohýbání a vyžaduje provedení sady nástrojů. Trubka je držena svorkou a tlakovou matricí a otáčí se kolem ohybové matrice. Vřeteno a stěrač podpírají vnitřek a vnějšek trubice a pomáhají předcházet vráskám nebo zploštění. Základní sadou nástrojů je proto trn, stírací matrice, ohýbací matrice, upínací matrice a tlaková matrice.

Ke zvýšení životnosti nástrojů je nutné je řádně promazat. Tím se sníží vibrace a indukce tepla v ohybových bodech. Výběr vhodného gelu nebo tekutiny závisí na:

- Materiál trubek a strojů
- Objem výroby
- Jiné zpracování
- Použití ohnutých trubek (například způsob čištění nebo případné tepelné zpracování)

Před ohnutím je důležité jednotlivé trubky očistit.Místní bodová teplota mezi materiálem a nástrojem odděluje maziva. Teplota může lokálně a po velmi krátkou dobu vystoupit na velmi vysoké hodnoty.
Zatímco ropné produkty poskytují dobrou mazivost při standardních teplotách, s rostoucími hodnotami klesá mazivost. Naopak syntetický produkt působí odlišně. Se stoupající teplotou stoupá mazivost a chrání jak nástroj, tak materiál
Ohýbání nerezové oceli vyžaduje jiné mazivo než ohýbání mědi. Ohýbání velkých průměrů vyžaduje odlišnou viskozitu od malých trubek. Výběr správného maziva vyžaduje čas. Projděte si naše produktové portfolio a najděte mazivo, které je kompatibilní s vaším materiálem, a vyžádejte si vzorek, abyste mohli začít ohýbat novou moderní technologií.